Tczew - przystań żeglarska

W Tczewie wodniacy cumują do przystani żeglarskiej położonej w ciągu buwarów wiślanych. Pomost dla jachtów zlokalizowano za przystanią pasażerską w górę rzeki, we wnęce brzegowej. Pomost wykonano w oparciu o pływające pontony betonowe, od strony brzegu prowadzone na palach. Zapewnia to bezpieczny postój jednostkom o małej wolnej burcie niezależnie od zmiennych stanów wody. Dostępne są ujęcia wody i przyłącza energii elektrycznej.Przystań pasażersko–żeglarska w Tczewie (ul. Nad Wisłą 6) zlokalizowana została na wprost ulicy Wodnej w ciągu bulwarów nadwiślańskich. Pomost dla jachtów zlokalizowano za przystanią pasażerską w górę rzeki, we wnęce brzegowej. Pomost wykonano w oparciu o pływające pontony betonowe, od strony brzegu prowadzone na palach. Zapewnia to bezpieczny postój jednostkom o małej wolnej burcie niezależnie od zmiennych stanów wody. Dostępne są ujęcia wody i przyłącza energii elektrycznej.

Na lądzie wzdłuż przystani zlokalizowany został budynek przystani. Budynek wykonano jako parterowy z obszernym tarasem widokowym na dachu budynku w jego północnej części. Taras powiększony został o dodatkowy pomost widokowy wysunięty w kierunku brzegu rzeki.

Pomieszczenia główne (hol, poczekalnia) zaprojektowano w taki sposób, aby możliwe było dokonywanie wtórnych podziałów funkcjonalnych np.: dla organizowania ekspozycji wystawowych, imprez otwarcia sezonu nawigacyjnego itp. Przed budynkiem przystani, od strony ulicy Wodnej, znajduje się parking samochodowy. Nowo wybudowana przystań zapewnia bezpieczną i dobrą obsługę dla jednostek pasażerskich i małych jednostek turystycznych. Jednocześnie stanowi atrakcyjny element w ciągu nadwiślańskich bulwarów Starego Miasta i centralny punkt dla organizowanych tutaj imprez i festiwali wodnych.

  • Więcej o przystani w Tczewie - czytaj tutaj
  • Inne miejsca do cumowania w Tczewie - tutaj
Piotr Salecki


Schemat graficzny przystani w Tczewie


Główny budynek przystani. Bosmanat, zaplecze sanitarne, restauracja i taras widokowy - fot. Piotr Salecki


Pomost cumowniczy - fot. Piotr Salecki


Pomost cumowniczy - fot. Piotr Salecki


Schodząc na pomost cumowniczy należy bardzo uważać. Stromo a niektóre szczebelki są... niepewne - fot. Piotr Salecki


Pomost spacerowy, niżej pomost cumowniczy - fot. Piotr Salecki


Panorama z tarasu widokowego. Na pierwszym planie pomost do cumowania statków, dalej pomost dla jednostek turystycznych - fot. Piotr Salecki


Slip. Przyjmijmy, iż w Tczewie na przystani żeglarskiej po prostu nie ma slipu - fot. Piotr Salecki


Slip. Przyjmijmy, iż w Tczewie na przystani żeglarskiej po prostu nie ma slipu - fot. Piotr Salecki

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź