Remont śluzy Przegalina przesunięty na jesień 2019 roku

Śluza Przegalina ma przejść kompleksowy remont. Jego rozpoczęcie było już dwukrotnie przesuwane w czasie. Remont, który miał się rozpocząć 01 października 2018 roku został przesunięty dokładnie o rok. Oznacza to, że po 01 października 2018 śluza Przegalina będzie normalnie funkcjonować aż do 01 października 2019 roku (z wyłączeniem okresu zalodzenia).
Śluzy w Przegalinie łączą Wisłę z Martwą Wisłą i umożliwiają żeglugę na szlaku z Gdańska na Zalew Wiślany. Kiedyś czynne były dwie śluzy jednocześnie – zabytkowa służyła do transportu tratew, nowa, zwana także Śluzą Południową – profesjonalnej żegludze. Od 1992 czynna jest tylko nowa śluza. Od 2012 funkcjonuje w Przegalinie most zwodzony, umożliwiający śluzowanie jachtom z postawionym masztem.

Śluza Przegalina ma przejść kompleksowy remont. Jego rozpoczęcie było już dwukrotnie przesuwane w czasie. Remont, który miał się rozpocząć 01 października 2018 roku został przesunięty dokładnie o rok. Oznacza to, że po 01 października 2018 śluza Przegalina będzie normalnbie funkcjonować aż do 01 października 2019 roku (z wyłączeniem okresu zalodzenia).

Piotr Salecki

  • Komunikat RZGW o przeunięciu remontu śluzy Przegalina na naszej stronie - tutaj
Śluza Przegalina - fot. Piotr Salecki

Śluza Przegalina - fot. Piotr Salecki


Śluza Przegalina - fot. Piotr Salecki

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź