28 kwietnia otwarcie sezonu na szlakach wodnych Pętli Żuławskiej

28 kwietnia rozpoczyna się sezon na szlakach wodnych Pętli Żuławskiej i okolicznych drogach wodnych. W związku z tym wszystkie śluzy, pochylnie i mosty zwodzone będą czynne codziennie, aż do 02 października. Śluzy i pochylnie będą otwarte w godzinach 07.00-19.00, mosty zwodzone, pontonowe, obrotowe będą również czynne codziennie - w wyznaczonych godzinach. Niestety, z powodu awarii nieczynna jest jedna z pochylni na Kanale Elbląskim.
Rozpoczęcie sezonu
28 kwietnia rozpoczyna się sezon na szlakach wodnych Pętli Żuławskiej i okolicznych drogach wodnych.

W związku z tym wszystkie śluzy, pochylnie i mosty zwodzone będą czynne codziennie, aż do 02 października. Śluzy i pochylnie będą otwarte w godzinach 07.00-19.00, mosty zwodzone, pontonowe, obrotowe będą również czynne codziennie - w wyznaczonych godzinach. Wielką nowością jest to, że te same godziny i ten sam termin sezonu będzie obowiązywał równocześnie na sąsiadujących ze sobą szlakach wodnych - a więc na przykład godziny otwarć śluz na Nogacie będą dokładnie takie same, jak na Wiśle czy Pojezierzu Iławskim. Z pewnością ułatwi to planowanie i realizację rejsów.

  • Zestawienie godzin otwarć mostów i śluz na naszej stronie jest - tutaj
  • Komunikaty RZGW i zarządców obiektów hudrotechnicznych na naszej stronie są - tutaj

Awaria pochylni Oleśnica
Niestety, tak pięknie zapowiadający się początek sezonu zepsuła informacja o awarii Pochylni Oleśnica. Uszkodzeniu uległo jedno z kół zębatych. Wykonanie nowego koła, jego montaż i testy potrwają przynajmniej około 4-5 tygodni, a więc Pochylnia Oleśnica najwcześniej zacznie funkcjonować na początku czerwca, ale nie jest to wcale pewne.

Piotr Salecki


Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź